S. Władysława Diana Kulas

S. Diana Kulas

Władysława Kulas urodziła się 11.08.1952 r. w Gosprzydowej. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości kontynuowała naukę w szkole zawodowej w Tarnowie.

W lutym 1976 r wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Dominika odbywając nowicjat w klasztorze w Białej Niżnej k/Nowego Sącza, gdzie otrzymała imię zakonne s. Diana.

Po złożeniu pierwszych ślubów podjęła misję jako katechetka w Orzeszu na Śląsku, a jednocześnie dopełniała wykształcenie teologiczne uwieńczone licencjatem z katechetyki. Już tutaj zasłynęła, podobnie jak w kolejnych klasztorach, jako wspaniała katechetka szczególnie wśród młodszych dzieci.

Profesję wieczystą s. Diana złożyła w 1983 r. w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Tarnobrzegu - Wielowsi. Kolejne miejsca jej katechetycznej posługi to klasztory w: Warszawie, Orzyszu na Mazurach, ponownie w Orzeszu na Śląsku, Bobowej, Wielowsi. W tych trzech ostatnich była jednocześnie przełożoną miejscowej wspólnoty sióstr.

Obecnie katechizuje w Białej Niżnej, gdzie jest przełożoną klasztoru, w którym znajduje się także Dom Formacyjny Nowicjatu.