Józef Lis - wieloletni organista w gosprzydowskim kościele

Józef Lis urodził się 17.VIII.1911 r w Gosprzydowej. Od roku 1933 przez 60 lat nieprzerwanie pełnił służbę organisty w tutejszym kościele. Wzorowy ojciec syna i trzech córek, organista o wielkim talencie muzycznym. Zorganizował i prowadził chór parafialny.

W 60 rocznicę pracy organistowskiej, 25 marca 1993 r, podczas mszy św. dziękczynnej, otrzymał od ks. biskupa ordynariusza Józefa Życińskiego gratulacje i życzenia wyrażone słowami:

(...) Przez 60 lat nieprzerwanie służy Pan Bogu i ludziom swoją muzyką i śpiewem. Z tej okazji przesyłam Panu serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia.

W dniu Jubileuszu wyśpiewa Pan Bogu swoją radość i wdzięczność słowami Magnificat - wielbi dusza moja Pana. Razem z Panem dziękuję Ojcu niebieskiemu za Pańskie życie i powołanie do służby Bogu i ludziom.

Tobie, Czcigodny Jubilacie, dziękuję za piękny wzór życia małżeńskiego, rodzinnego i zawodowego. Dziękuję za dobre wychowanie dzieci. (...)

Dostojnemu Jubilatowi, jego dzieciom, wnukom, całej Rodzinie, wszystkim uczestnikom dzisiejszej uroczystości udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

Tarnów, dnia 25 marca 1993 r.

W siedem miesięcy po uroczystości 60-lecia pracy Józef Lis odszedł do Pana. Zmarł 24 października 1993 r. Uroczystości pogrzebowe zgromadziły rzesze wiernych nie tylko z naszej parafii.

Józef Lis spoczywa na cmentarzu w Gosprzydowej.