Informacje duszpasterskie

XXIII niedziela zwykła – 08.09.2019

1. Radość tegorocznego odpustu parafialnego ku czci Maryi w Tajemnicy Narodzenia, pachnie szczególną obecnością Matki Bożej, wpisanej zbawczo w Tajemnice Chwalebne w Ogród Różańcowy – Zawierzenia Maryi, dziękując dziś Bogu przez ręce Pani Gosprzydowskiej, za tą piękna przestrzeń zadumy i modlitwy która powstaje na tym wzgórzu.

2. Odpustowo i serdecznie witam przybyłych gości i pielgrzymów czcicieli MB, oraz parafian którzy podjęli z radością i wielkim zaangażowaniem dzieło rozszerzania kultu Matki Bożej, która Króluje w naszej Świątyni w Cudownym wizerunku Pani Gosprzydowskiej.

3. Cieszymy się dziś obecnością pośród nas i witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. dr Marcina Kokoszkę, który dziś głosi słowo umocnienia i dokona poświęcenia Kapliczek Chwalebnych Różańca św. Witam ks. Pawła - rodaka, który przewodniczy Mszy św. i dziś dziękuję Pani Gosprzydowskiej za 25 lat kapłaństwa. Witam wszystkich kapłanów rodaków i współbraci z dekanatu i dziękuje za obecność i dar wspólnej modlitwy.

4. Szczególny sposób pragnę powitać pana Czesława Gazdę artystę-rzeźbiarza z Gnojnika, który wykonał w lipie te piękne płaskorzeźby tajemnic różańcowych, które dziś poświęcimy. Bóg zapłać za trud, cierpliwość, kunszt artystyczny i serce włożone to piękne dzieło.

5. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom tego wszystkiego co się w tym Ogrodzie dokonuje. Niech Maryja Pani Gosprzydowska, będzie waszą nieustanną wspomożycielką i Opiekunką w trudach codziennego życia. Będziemy się modlić, aby Maryja otworzyła swoje dłonie i przekazała nam odblask tego niezmiernego światła, w którym możemy dostrzec siebie w Bogu.

6. Bóg zapłać ks. dr Marcinowi, za obfitość Bożego słowa podczas dzisiejszej uroczystości i poświęcenie Kapliczek Różańcowych Tajemnic Chwalebnych. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć wodę w butelkach ze Źródełka z Ogrodu Różańcowego, która w dniu wczorajszym została poświęcona, woda nosi nazwę Gosprzydowianka i została przygotowana przez młodzież, za dobrowolna ofiarą można ją nabyć.

7. Ponieważ dziś są urodziny Matki Bożej, zostały przygotowane Torciki Urodzinowe dla Matki Bożej, które można nabyć z samochodu chłodni, przy Domy Katechetycznym, myślę że każda rodzina w parafii powinna mieć na stole, podczas odpustowego obiadu - Torcik Urodzinowy Matki Bożej, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dalsze prace w Ogrodzie.

8. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 1000 zł na Ogród Różańcowy, i również kolejnej rodzinie za ofiarę 500 zł na Ogród.

9. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

10. Pan Sołtys będzie przyjmował podatek w środę od 16.00; a na 19.00 zaprasza na spotkanie Rade Sołecką.

11. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i domu katechetycznego oraz wykoszenie trawy. Proszę następujące rodziny: Jarosińska Ewa, Marzena Stary, Stochel Eugeniusz, Stochel Piotr, Stawiarz Urszula.

12. Warto nabyć „Gościa Niedzielnego”, z wieloma ciekawymi artykułami dla ducha i ciała.

13. Bóg zapłać za wszelką pomoc i obecność związaną z dzisiejszym świętowaniem: kapłanom z naszego Dekanatu, Księżom rodakom, siostrom zakonnym, ludziom zatroskanym o Boże piękno liturgii, świątyni, Ogrodu Różańcowego, członkom zespołu „Gosprzydowianie”, Orkiestrze z Gnojnika, strażakom oraz całej rodzinie parafialnej.

14. Dziś również nasz rodak ks. Paweł Machał dziękuję Bogu przez ręce Maryi za 25 lat kapłaństwa. Z tej okazji pragniemy mu życzyć wielu łask Bożych w dalszej pracy na Niwie Pańskiej, nieustannejgo wstawiennictwa i opieki Pani Gosprzydowskiej, której jest wielkim czcicielem.

Intencje Mszy Świętych

09.09.2019 – 15.09.2019

Poniedziałek 09.09.2019

Wtorek 10.09.2019

Środa 11.09.2019

Czwartek 12.09.2019

Piątek 13.09.2019

Sobota 14.09.2019

Niedziela 15.09.2019