Niedziela Palmowa - 24.03.2013

Można zaryzykować stwierdzenie, że nikt z uczestników procesji z palmami 24 marca 2013 r., nie pamięta takiej aury w niedzielę palmową. Prawie 20 stopniowy mróz nocą i kilkunastocentymetrowa warstwa świeżego śniegu, to niecodzienne warunki w okresie wczesnej wiosny. Aby mogła się odbyć procesja, trzeba było uprzątnąć śnieg ze ścieżki procesyjnej.

Przed sumą, ks. Proboszcz poświęcił palmy, a następnie uformował się orszak procesyjny. Śpiewając psalm "Chwalcie o dziatki najwyższego Pana", ludzie utworzyli pierścień wokół kościoła. W zmarzniętych dłoniach powiewały palmy, przystrojone suchymi kwiatkami i wstążkami z bibuły.

Po powrocie do kościoła nastąpił dalszy ciąg liturgii niedzieli palmowej. Ewangelię o Męce Pańskiej zaśpiewali z podziałem na role: ks. proboszcz Krzysztof Klimczak, organista Marcin Świerczek oraz Rafał Mróz.Po Mszy św. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu palmowego. Komisja oceniająca nie miała trudnego zadania. Swoje prace zgłosiło 6 osób. W kategorii "najpiękniejsza palma" zwyciężyła praca Grzesia Stachonia. Uważny obserwator z pewnością dostrzeże na zdjęciach z procesji oryginalną palmę udekorowaną szeregiem kolorowych kwiatków z bibuły. II miejsce w tej kategorii zdobył Patryk Oświęcimka, a III miejsce Tomek Gajec. Natomiast w kategorii "najwyższa palma" I miejsce uzyskała Ewelina Data, II miejsce Paulina Data, a III miejsce Mariusz Guziana. Kierowniczka świetlicy wiejskiej Maria Mróz wręczyła zwycięzcom nagrody.

Po rozstrzygnięciu, do pamiątkowej fotografii ustawili się uczestnicy konkursu.