Dni krzyżowe - 6-8 maj 2013

Dni 6-8 maja w sposób szczególny poświęcone były modlitwom o urodzaje oraz za głodujących. To tak zwane "dni krzyżowe". W te dni licznie gromadziliśmy się w kościele. Swoją obecność zaznaczyły dzieci, które w piątek 3 maja przystąpiły do I Komunii św. W poniedziałek wyruszyła procesja do krzyża przydrożnego za cmentarzem na posesji PP. Miterów. Śpiewając litanię do Wszystkich świętych prosiliśmy o dobre zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych. W sposób szczególny polecaliśmy Bogu rolników, a także wszystkich ludzi na świecie cierpiących głód. Przy krzyżu zostało odprawione nabożeństwo majowe, a w drodze powrotnej modliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewaliśmy pieśni maryjne. Po powrocie do kościoła uczestniczyliśmy we Mszy św.

We wtorek gwałtowna burza i ulewa z gradem nie pozwoliły na pielgrzymowanie do krzyża przy drodze w kierunku Nagórza. W tym dniu nabożeństwo błagalne miało miejsce w kościele.

W środę przy pięknej, słonecznej pogodzie wędrowaliśmy główną drogą do krzyża przydrożnego u PP. Migiełków. Na chodniku i drodze widać było wyraźne ślady ulewy. W tym dniu swoje sprawy polecaliśmy Bogu za wstawiennictwem patrona dnia św. Stanisława Szczepanowskiego. Procesja z modlitwą na ustach drogami w centrum wioski była czytelnym świadectwem naszej wiary i przywiązania do tradycji.