Spotkanie z Mikołajem - 06.12.2013

W trudnych warunkach przyszło pracować św. Mikołajowi w bieżącym roku. 6 grudzień 2013 był kolejnym dniem niszczącego działania orkanu Ksawery, który pustoszył północne kraje Europy, nie omijając również Polski. Najtragiczniejsze skutki pozostawił huragan na terenach północnej Polski, gdzie życie w samochodzie przygniecionym przez drzewo straciło 3 ludzi. Zniszczeniu uległy linie energetyczne, kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw pozostawało przez kolejne dni bez prądu. Kilkadziesiąt sztuk zwierząt gospodarskich zostało porażonych prądem. Powalone drzewa, zerwane dachy, zasypane śniegiem drogi - to skutki niszczącej aktywności żywiołu.

Można powiedzieć, że w naszej wiosce, łagodnie minął ten trudny czas. Kilkunastogodzinna przerwa w dopływie prądu, to stosunkowo niewielka uciążliwość, będąca wynikiem huraganu.

Do Gosprzydowej dotarł oczekiwany gość w piątkowy wieczór. Po Mszy św. wieczornej, przy blasku świec, rozdawał prezenty rozemocjonowanym dzieciom. Wszystkie z radością i wypiekami na twarzy podchodziły do św. Mikołaja, starając się jak najlepiej odpowiedzieć na zadawane pytania. Dzieci dwoiły się i troiły, aby zaspokoić wymagania dociekliwego świętego i zasłużyć na wymarzone prezenty. W gronie obdarowanych znalazł się również ksiądz Proboszcz. W długiej kolejce po prezenty ustawili się ministranci oraz dziewczęta z DSM.

Tradycją się stało, że św. Mikołaj wręcza medale i statuetki najgorliwszym i najwytrwalszym przedstawicielom Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Tym razem na wyróżnienie zasłużyły następujące osoby:

Lektorzy:
Michał Kotarba
Łukasz Lasota
Kamil Gajec

Ministranci:
Mariusz Guziana
Adrian Cajler
Krzysiu Kornaś

Dziewczęca Służba Maryjna:
Wiola Gajec
Ola Gajec
Julia Siepierowska

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i zachęcamy do wytrwałego spełniania swoich zadań.