Pielgrzymka z parafii Gnojnik - 29.06.2014

Idziemy do Ciebie Matko...

"W niedzielę 29 czerwca, jak co roku, udamy się do Gosprzydowej, aby pokłonić się Matce Bożej, ofiarować Jej trud wędrówki, podziękować za opiekę i polecić nasze prośby" - takie ogłoszenie podał Proboszcz parafii Gnojnik na tydzień przed planowaną pielgrzymką. Gnojniczanie licznie odpowiedzieli na prośbę duszpasterza. W niedzielę 29 czerwca o godzinie 15.00 spod kościoła parafialnego w Gnojniku wyruszyła w stronę Gosprzydowej procesja. Pod przewodnictwem ks. Mariana Zapióra uczestnicy śpiewem i modlitwą oraz ofiarowaniem trudów pieszej wędrówki wielbili Boga. W grupie dominowała młodzież, która swoim śpiewem wprowadziła oazową atmosferę radości. Nie brakowało też osób starszych oraz dzieci. Do gosprzydowskiego sanktuarium wędrowały całe rodziny.

O godzinie 16:00 zabytkowy kościół gosprzydowski wypełnił się pielgrzymami. Ks. K. Klimczak powitał gości i podziękował za liczne przybycie i świadectwo wiary. Wspólnie z ks. Marianem Zapiórem sprawowali Najświętszą Ofiarę w intencji parafian z Gnojnika, o zdrowie, błogosławieństwo Boże, zgodę w rodzinach i sąsiedztwie i o błogosławione owoce peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.

Po Mszy św. uformowała się procesja ofiarna - pielgrzymi na kolanach obchodzili ołtarz wielbiąc Boga i wypraszając potrzebne łaski.

Po nabożeństwie część osób wraz z księdzem Proboszczem udała się pieszo w powrotną drogę do Gnojnika.