Pierwsze śluby zakonne br. Adama Biela OP - 17.08.2014

Podczas Mszy św. "pasterskiej", sprawowanej 29 lipca 2014 roku przez kapłanów rodaków, przybyłych do gosprzydowskiej parafii z okazji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, z ust o. Jerzego OP, usłyszeliśmy radosną wiadomość, że jeden z młodzieńców naszej wioski kończy nowicjat w klasztorze ojców dominikanów w Warszawie na Służewie.

Adam Biel dwa lata temu rozpoczął prenowicjat. 16 sierpnia 2013 roku zakończył wstępny etap życia zakonnego i rozpoczął nowicjat. Podczas obłóczyn otrzymał dominikański habit i patrona na życie zakonne w osobie hiszpańskiego zakonnika, św. Wincentego Ferreriusza OP.

17 sierpnia 2014 roku, w uroczystość św. Jacka, patrona i założyciela Polskiej Prowincji Dominikanów, jedenastu braci złożyło pierwsze śluby zakonne. W tym gronie znalazł się również nasz rodak - brat Adam Biel OP. Pierwszą profesję przyjął Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów o. Paweł Kozacki OP.

Podczas powyższej uroczystości wspólnotę parafialną reprezentowali Rodzice brata Adama. Mszę św. koncelebrował, pochodzący z gosprzydowskiej parafii, o. Jerzy Bakalarz, który również w dzień św. Jacka - ale 45 lat wcześniej - otrzymał dominikański habit.

Po wakacjach, spędzonych wspólnie w Klasztorze Sióstr Dominikanek Kontemplacyjnych w Świętej Annie oraz w Klasztorze Dominikanów w Korbielowie, bracia neoprofesi pojadą do Krakowa, gdzie rozpoczną sześcioletnie studia filozoficzno-teologiczne.

Dziękując Panu Bogu za kolejne - długo oczekiwane - powołanie z naszej parafii, życzymy bratu Adamowi odwagi i wytrwałości w realizowaniu Bożego zaproszenia "Pójdź za Mną", a wszystkich prosimy o żarliwą modlitwę za niego oraz o dar następnych, dobrych powołań do Bożej służby w kapłaństwie i w życiu zakonnym z naszych rodzin.

Szczęść Boże!