Procesja różańcowa - 13.10.2014

13 październik to dzień zakończenia objawień Fatimskich. Podczas comiesięcznych spotkań z dziećmi - Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem - od maja do października 1917r Matka Boża prosiła "odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i zakończenie wojny. Gdy będziecie ponosić ofiary, mówcie często: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi".

W bieżącym roku mija 100 lat od wybuchu I wojny światowej, o której mówiła Maryja do dzieci. Dziś jeszcze bardziej potrzeba modlitwy i zadośćuczynienia za grzechy, którymi ludzie obrażają Boga.

W poniedziałek 13 października, w 97 rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej we Fatimie, po Mszy św. wyruszyła z naszego kościoła procesja w kierunku Krzyża Papieskiego. Rozważając tajemnice Radosne Różańca św. polecaliśmy Bogu intencje papieża Franciszka i w sposób szczególny modliliśmy się o nawrócenie grzeszników. Modlitwę zakończył Apel Jasnogórski, odśpiewany pod krzyżem "nad ławą".