Konkurs manualny "Pójdźmy wszyscy do Betlejem"


Zaraz na początku adwentu ks. Proboszcz ogłosił dla dzieci konkurs manualny na wykonanie postaci pastuszka i owieczki. I choć temat nie był łatwy, do konkursu przystąpiło 16 dzieci. Tyle prac zostało przyniesionych do kościoła. Ponieważ do wykonania postaci można było użyć tylko materiałów naturalnych, tym bardziej zaskakiwała pomysłowość i wyobraźnia wykonawców. Są w tej licznej gromadce postacie z masy solnej, papieru, drewna, sznurka, szmatek, słomy, tektury. Jedna z prac została wykonana z piernika. Do przyozdobienia radosnych postaci również użyto ciekawych materiałów - najczęściej była to wata i włóczka, ale także lukier cukrowy, gorczyca czy popcorn.

Wszyscy pastuszkowie oraz ich owieczki znaleźli swoje miejsce w szopce, w pobliżu Świętej Rodziny. Warto tam zajrzeć, pokłonić się Dzieciątku, poprosić o błogosławieństwo, a przy okazji zobaczyć owoce radosnej współpracy dzieci i rodziców.

W pierwszy piątek Nowego Roku 2 stycznia 2015 r. ks. Proboszcz podsumował konkurs. Podziękował dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, pogratulował ciekawych pomysłów i nagrodził wszystkich uczestników. Każde dziecko otrzymało pięknie wydaną książkę z kolędami lub wierszami.


Wąs Adrian

Gajec Martyna

Prus Julia

Serafin Julia i Jakub

Mitera Norbert

Kozdroń Natalia i Krystian

Kornaś Kamila i Paulina

Grońska Maria

Guziana Piotr

Tobiasz Jerzy

Gajec Justyna i Tomek

Ząbkowski Jarek

Kądziołka Patrycja

Wójtowicz Kacper

Kornaś Julia
 
Paprota Karolina i Wojtek