98 Rocznica Objawień Fatimskich - 13.05.2015

"Niech ludzie już więcej nie obrażają Boga grzechami ..."

13 maja 1917 roku, w portugalskiej dolinie Cova da Iria - Fatima, Matka Boża ukazała się trójce bawiących się dzieci - Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Najświętsza Panienka podczas tego i kolejnych spotkań rozmawiała z dziećmi. Ukazała cierpiące w czyśćcu dusze grzeszników. Prosiła o modlitwę i zadośćuczynienie Niepokalanemu Sercu Maryi, znieważanemu przez grzechy ludzkości. Wzywała do codziennej modlitwy różańcowej dla uproszenia pokoju na świecie i zakończenia wojny. Podczas kolejnych objawień Matka Boża pokazała dzieciom piekło i prosiła o codzienną modlitwę różańcową za dusze cierpiące i o nawrócenie grzeszników. Pełna dobroci i smutku mówiła: "Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować , Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca."

Właśnie tam, we Fatimie, Matka Boża poleciła dzieciom po każdej tajemnicy różańcowej odmawiać słowa: "O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia."

13 maja 2015 r. po mszy św. wieczornej uczestniczyliśmy w procesji, podczas której odmawialiśmy różaniec w intencji tych wszystkich, którzy odwrócili się od kościoła i za zatwardziałych grzeszników. Przy figurze Matki Bożej odśpiewaliśmy litanię loretańską, a na zakończenie nabożeństwa apel jasnogórski.