Przygotowania do ŚDM - 22.05.2015

22 maja 2015 r. na nabożeństwo majowe przybyli do gosprzydowskiego kościoła młodzi ludzie wraz z ks. Przemysławem Podobińskim z Brzeska. Diakonika muzyczna ŚDM w dekanacie brzeskim prowadziła śpiew w czasie mszy św. oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Mszę św. w tym dniu sprawowało trzech kapłanów: ks. Przemysław Podobiński, ks. Krzysztof Klimczak oraz ks. Marek Prus.

Po nabożeństwie majowym młodzi ludzie z Brzeska przedstawili prezentację o historii Światowych Dni Młodzieży oraz zadania jakie stoją przed nami, w związku z organizacją tego wydarzenia w Krakowie w 2016 roku.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7).

Szacuje się że do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem przybędzie ok. 3,5 mln młodych ludzi z całego świata. Pierwszy tydzień (od 20 lipca do 25 lipca 2016 r.),spędzą w diecezjach w całej Polsce. Następnie zostaną zakwaterowani w diecezjach: krakowskiej, tarnowskiej i katowickiej i stąd będą dojeżdżać do Brzeska i do Krakowa.

Wg planów, do naszej parafii przyjedzie wówczas ok. 100 młodych ludzi. Organizatorzy proszą o włączenie się w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Naszym zadaniem jest przygotowanie miejsc noclegowych, gdy to możliwe - ugoszczenie młodych śniadaniem, pomoc w ich przetransportowaniu do miejsca zbiórki. Młodzi ludzie przyjadą ze swoimi materacami lub karimatami. Potrzebują dachu nad głową i ok. 3 m2 podłogi, aby rozłożyć swoje posłanie. Ważne jest, aby mogli skorzystać z prysznica

Goście będą w naszych domach tylko nocą. Całe dnie spędzać będą w ośrodkach modlitewnych zorganizowanych w największych kościołach dekanatu - parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz w parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku. W razie potrzeby wykorzystane będą obiekty sportowe i szkoły. Gdy do Krakowa przybędzie Ojciec święty, młodzi ludzie będą uczestniczyć w nabożeństwach modlitewnych i czuwaniach na krakowskich błoniach. Noc czuwania oraz msza św. z papieżem będzie zorganizowana w Brzegach koło Wieliczki.

Organizatorzy apelują o poważne potraktowanie sprawy oraz o zaangażowanie i stosowanie się do wytycznych komitetu organizacyjnego.

Przyjęcie tak wielu młodych ludzi to wielki dar, a jednocześnie zadanie dla nas wszystkich. Aby mu sprostać, potrzeba jedności i otwarcia na bliźniego. Potrzeba służby, ofiarności i życzliwości. Pamiętajmy, że dobro ofiarowane bliźniemu, wraca do nas pomnożone.

Msza Otwarcia, powitanie papieża i Droga Krzyżowa w czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbędą się na Błoniach a sobotnie czuwanie z ojcem świętym i niedzielna Msza Posłania w Brzegach na granicy Krakowa i Wieliczki - ogłosił oficjalnie kard. Stanisław Dziwisz. Brzegi określone zostały jako "Campus Misericordiae" - Pole Miłosierdzia