Ksiądz Stanisław jednoczy na modlitwie - 13.12.2015

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. po raz kolejny przyjechali parafianie z Tarnowca na grób swojego pierwszego proboszcza ks. Stanisława Prusa. Najświętszą Ofiarę za duszę zmarłego przed 33 laty kapłana sprawowali: ks. Stanisław Skowron - obecny proboszcz z Tarnowca, ks. prałat Władysław Bielatowicz z parafii katedralnej w Tarnowie, ks. Jacek Pająk z Mielca oraz proboszcz gosprzydowski ks. Janusz Skrzypek.

W homilii ks. Proboszcz nawiązał do rozpoczętego przed kilkoma dniami Roku Miłosierdzia. Mówił o największym przymiocie Boga, wypływającym ze źródła miłości Stwórcy do człowieka. Iskra Bożego Miłosierdzia rozbłysła w podkrakowskich Łagiewnikach i stąd rozeszła się na cały świat. Obraz Jezu ufam Tobie jest obecny w polskich parafiach, a także najdalszych zakątkach świata, w kościołach na wszystkich kontynentach.


Na początku grudnia papież Franciszek dokonał otwarcia Drzwi Świętych Jubileuszu Miłosierdzia, w Bangi - w kraju Republiki Środkowej Afryki, a w święto Niepokalanego Poczęcia otworzył drzwi Bazyliki Watykańskiej. Dziś symboliczne Drzwi Jubileuszu Miłosierdzia zostały otwarte w bazylikach katedralnych i wyznaczonych kościołach w diecezjach - dla nas najbliżej w Bochni i Szczepanowie. Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia są znakiem wiary i nadziei, oczyszczenia i pocieszenia. Kaznodzieja zachęcał aby pielgrzymować do tych miejsc i korzystać z daru Bożego Miłosierdzia.

Witając pielgrzymów z Tarnowca ks. Skrzypek zwrócił uwagę na cudowny wizerunek Matki Bożej Gosprzydowskiej. Maryja dyskretnie wskazuje na swego Syna, Syn wskazuje na Matkę. Tu Maryja w sposób szczególny wsłuchuje się w prośby ludu i oręduje za nimi u swojego Syna. Życzył pielgrzymom szczególnej opieki Maryi, wielu łask Bożych i obfitego czerpania ze źródła Bożej Miłości i Miłosierdzia.

Po Mszy św. pielgrzymi przeszli na kolanach za ołtarz, a następnie wraz z kapłanami udali się na cmentarz. Na grobie ks. Stanisława złożyli kwiaty, zapalili znicze. Wspólnie modlili się, śpiewali pieśni, dziękując za dar księdza, którego przed laty Bóg postawił na ich drodze. "To Jego dobroć, miłość i wierność przyprowadza nas tutaj co roku i jednoczy w uwielbieniu Boga".