XVI Dzień Papieski - 09.10.2016

W niedzielę 9 października obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Temat dnia nawiązuje do trwającego jeszcze Roku Miłosierdzia, jak też do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, którym również przyświecał temat miłosierdzia Bożego.

Bezpośrednio przed sumą młodzież należąca do Dziewczęcej Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza przedstawiła montaż słowno - muzyczny poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Znów usłyszeliśmy hymn "Błogosławieni miłosierni", a nad głowami młodzieży zatańczyły flagi: polska, papieska i maryjna. Na chwilę wróciły wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży.

Młodzi wykonawcy wymienili uczynki miłosierdzia, a także zaprezentowali, w jaki sposób je wypełniać. Przypomnieli, że zadaniem każdego z nas jest umieć dostrzegać bliźniego, wesprzeć, gdy tego potrzebuje, upomnieć, gdy błądzi, nakarmić, odwiedzić. Na plakacie "Różaniec - drogowskaz i dar Miłości Miłosiernej" przypięli 14 kolorowych kartek z wypisanymi uczynkami miłosiernymi co do ciała i co do duszy.

Na zewnątrz kościoła wolontariusze zbierali ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin - żywy pomnik Świętego Jana Pawła II.