Jasełka w świetlicy wiejskiej - 15.01.2017

Choć okres świąt Bożego Narodzenia już za nami, zgodnie z polską tradycją, do 2 lutego towarzyszą nam kolędy, a w wystrojach świątyń dominują choinki i szopki betlejemskie . To również czas spotkań, konkursów, przeglądów i festiwali związanych z tematyką świąteczną.

W ten klimat znakomicie wpisały się jasełka, przygotowane przez p. Marię Mróz, kierowniczkę świetlicy wiejskiej w Gosprzydowej.

W niedzielne popołudnie 15 stycznia na przedstawienie o Bożym Narodzeniu przybyły do remizy strażackiej całe rodziny. Przed publicznością wystąpiły dzieci szkolne i młodsze oraz chórzyści z zespołu Gosprzydowianie. Tradycyjne kolędy przeplatały sceny przedstawiane przez małych aktorów. Zobaczyliśmy świętą Rodzinę, która bezskutecznie poszukiwała gościny w domach betlejemskich; pastuszków z radością witających Dziecię narodzone w ubogiej stajence; trzech Mędrców, którzy przebyli daleką drogę, aby pokłonić się Zbawicielowi oraz grupę dzieci w krakowskich strojach, które przyszły do szopki ze swoimi podarunkami. Nad wszystkim czuwała grupa aniołków, wyśpiewujących radosne strofy, a kolędowy nastrój podkreślała ludowa kapela.

W śpiew ochoczo włączyli się widzowie i - spotkanie pewnie trwałoby jeszcze długo - gdyby nie gościnne występy naszej grupy w Lewniowej zaplanowane na późniejszą godzinę w tym samym dniu. I tu nasi artyści zaprezentowali się pięknie i zostali przyjęci gromkimi brawami.