Rocznica I Komunii Świętej - 10.05.2017

Cóż ja dam Tobie, Jezu mój?
Chcę ofiarować zapał swój,
by zawsze pełnić wolę Twą,
zachować czystą duszę mą..

14 uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej obchodziło rocznicę I Komunii Świętej. W środę 10 maja Najświętszą Ofiarę w intencji dzieci i ich rodziców sprawował ks. Józef Górka oraz ks. Janusz Skrzypek. Dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, chrzestni, dziadkowie.

Ks. proboszcz Janusz Skrzypek poprowadził nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W modlitwie przedstawiał sprawy Kościoła powszechnego, Ojczyzny i parafii. Nawiązując do tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, Maryi - Matce kapłanów polecał wszystkich kapłanów oraz prosił o nowe powołania z naszej parafii.

W sposób szczególny modlił się za dzieci obchodzące rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Prosił o opiekę Matki Bożej i światło Ducha Świętego dla rodziców i wychowawców, aby budowali i umacniali wiarę powierzonych im dzieci i odpowiedzialnie przygotowali je do dojrzałego życia. Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W tym roku w naszej parafii nie będzie uroczystości I Komunii św. Dzieci z obecnej klasy drugiej przystąpią do pierwszej Komunii świętej za rok. Jest to spowodowane faktem rozpoczęcia przez większość z nich nauki szkolnej w wieku 6 lat.