Nabożeństwo fatimskie - 13.06.2017

Fatimska Matko błagamy Cię
na dzieci swoje zwróć oczy swe
nie daj nam zginąć, od grzechu chroń
a gdy błądzimy podaj swą dłoń

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w nabożeństwie fatimskim 13 czerwca. Modlitwę poprowadził ks. Piotr Pasek. Rozważania tajemnic bolesnych przybliżały do cierpiącego Chrystusa, który mimo lęku przyjął wolę Ojca. W pierwszej tajemnicy polecaliśmy Bogu za wstawiennictwem Maryi wszystkich chorych i cierpiących, a w sposób szczególny ks. Proboszcza Janusza. W kolejnych tajemnicach dzieci modliły się za rodziców, rodzice za dzieci, polecaliśmy też młodzież i wszystkich, którzy prosili o modlitwę.

W homilii ks. Pasek mówił o spotkaniach dzieci fatimskich z Matką Bożą. W drugim objawieniu, które miało miejsce 13 czerwca 1917 r. Matka Najświętsza obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucję pocieszała, że nie zostanie tu sama, bo towarzyszyć będzie Jej Niepokalane Serce. Kaznodzieja zachęcał, aby każdą trudną sprawę, każde cierpienie ofiarować Matce Bożej, aby przez Jej ręce powierzać Bogu swoje troski i dzielić je z Maryją.

Po Komunii św. wyruszyliśmy w procesji ze świecami wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Niepokalanej niosły kolejno: matki, chłopcy oraz dziewczęta. Na zakończenie kapłan udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa i podziękował za udział w nabożeństwie.