Plecaki na start - 03.09.2017

Koniec wakacji. Zaczynamy nowy rok szkolny. Od kilku dni kompletujemy przybory szkolne i zbieramy je do naszych plecaków. Rodzice oczywiście nam w tym pomagają.

W niedzielę 3 września, przed samym rozpoczęciem roku szkolnego, przynieśliśmy nasze plecaki wraz z wyposażeniem do kościoła. Po sumie ks. Proboszcz poświęcił tornistry. Nas pobłogosławił - każdego z osobna - i obdarował owocowymi słodkościami.

Teraz jesteśmy gotowi, aby podjąć nowe obowiązki szkolne i cieszyć się zdobywaniem wiedzy. Może także będziemy bardziej życzliwi wobec siebie i posłuszni rodzicom i wychowawcom.

Od tego roku szkolnego będzie nas więcej. Naukę rozpoczną z nami po raz pierwszy od kilkunastu lat siódmoklasiści. Szkoda tylko, że do pierwszej klasy będzie uczęszczać tylko ośmiu uczniów. Chociaż i tak powinniśmy się cieszyć, że po roku przerwy, będzie znowu pierwsza klasa.

Julia, klasa IV"Panie Jezu Chryste, Ty wielką miłością otaczałeś dzieci i błogosławiłeś je. Ty powiedziałeś "Kto przyjmuje jedno z dzieci, Mnie przyjmuje". Prosimy Cię, błogosław naszym dzieciom i oświeć ich umysły, wzmocnij wolę, aby zawsze szły drogą Twoich przykazań. Niech wzrastają w latach, mądrości i Twojej łasce. Niech odważnie wyznają wiarę w Ciebie i niech Ciebie miłują ponad wszystko. Broń ich od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa, by z czystym sumieniem zdążali do Twojego królestwa."