Z sercem przy Maryi, z różańcem na ustach - 01.10.2017

Rozpoczął się październik - miesiąc różańcowy. Ks. proboszcz Tadeusz Cetera, chcąc ożywić tradycję wspólnych modlitw wśród pól i na rozstajach dróg, zaproponował aby w każdą niedzielę gromadzić się na modlitwie różańcowej przy kapliczkach i figurach przydrożnych.

To również znakomita okazja, aby pozwiedzać okolice, lepiej poznać poszczególne rejony wioski, pooddychać świeżym powietrzem i wielbić Boga, podziwiając piękno otaczającego świata.

W pierwszą niedzielę października różaniec odmawialiśmy przy figurze Matki Bożej Zwycięskiej na posesji PP. Pajorów "na zakręcie". W nabożeństwie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wielu z nas na miejsce wspólnej modlitwy przybyło pieszo lub na rowerach. Rozważania tajemnic chwalebnych przygotowała róża p. Ząbkowskiej. W skupieniu uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym, na zakończenie którego ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Zaprosił do systematycznego uczestnictwa w różańcu, aby w ten sposób wielbić Maryję, wynagradzać za grzechy i wypraszać potrzebne łaski.


Pomysł modlitwy różańcowej przy kapliczkach przydrożnych spodobał się również pani redaktor Beacie Malec - Suwara z Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, która na naszej stronie internetowej odnalazła zaproszenie do wspólnej modlitwy przy figurze Matki Bożej Zwycięskiej i przyjechała na pierwsze spotkanie.

Zdjęcia i artykuł z wizyty w Gosprzydowej można zobaczyć na stronie internetowej Tarnowskiego Gością Niedzielnego; natomiast w wersji papierowej artykuł ukaże się w 41 numerze tarnowskiego dodatku "Gościa Niedzielnego" 15 października br.