Zabawa taneczna w remizie strażackiej - 03.02.2018

Karnawał trwa, przyszła więc pora na tradycyjne tańce. Przy muzyce zespołu Amigo, blisko 100 osób bawiło się na imprezie w Domu Strażaka 3 lutego 2018 r. Zabawę otworzył ks. proboszcz Tadeusz Cetera. Powitał zebranych, podziękował sponsorom, osobom zaangażowanym w przygotowanie sali oraz poczęstunku. Życząc dobrej zabawy zachęcił do radosnego i aktywnego spędzenia czasu w dobrym towarzystwie, przy suto zastawionych stołach i znakomitej muzyce.

Początkowo niektórzy ociągali się z wyjściem na parkiet, ale kiedy rozległy się pierwsze takty hitu "Przez twe oczy zielone" na parkiecie zrobiło się naprawdę tłoczno. Na wspólnych tańcach czas popłynął bardzo szybko. Nikt się nie oszczędzał i tylko od czasu do czasu robiono krótkie przerwy na złapanie oddechu i posmakowanie znakomitych potraw. O obfitość stołów dbały uśmiechnięte Panie, które co rusz proponowały gorące dania, zimne zakąski oraz pyszne ciasta.

Zabawa została zorganizowana z inicjatywy ks. Proboszcza. Przygotowania koordynował Naczelnik OSP, a w prace ochoczo włączyli się czlonkowie, a właściwie członkinie Rady Parafialnej, Rady Sołeckiej, Parafialnego Oddziału Caritas, Ludowego Zespołu Gosprzydowianie oraz osoby nie związane z żadną organizacją. Wiele pań z własnej inicjatywy przygotowało sałatki i inne specjały. Swoją cegiełkę dołożyli Sponsorzy: Ubojnia P. Wąs z Gnojnika, Sklep Groszek, Cukiernia Poezja, sklep "U Eweliny", sklep warzywno-owocowy K. Kądziołka oraz osoby prywatne. Zespół muzyczny Rafała Mroza bezpłatnie przygrywał do tańca.

Całkowity dochód z zabawy zostanie przeznaczony na rozpoczęcie prac przy ogrodzie różańcowym.