"Majówka bliżej nieba" na posesji PP. Prusów - 13.05.2018

"Maryjo, majowy kwiecie, Ciebie znów pozdrawiamy,
co się zieleni na świecie pod nogi Twe składamy..."
/z pieśni religijnej/

W niedzielę 13 maja 2018 r., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, obchodziliśmy 101 rocznicę objawień fatimskich i 37 rocznicę zamachu na Ojca św. Jana Pawła II. Również w tym dniu metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski podczas uroczystości na Krzeptówkach w Zakopanem, ogłosił uroczyście Uchwałę Konferencji Episkopatu Polski o ustanowieniu tego miejsca Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

W tym szczególnym dniu na nabożeństwie majowym "bliżej nieba" zgromadziliśmy się w przysiółku Granice Tymowskie przy figurze przedstawiającej Chrystusa Frasobliwego. Jak zauważył ks. Proboszcz i tu dopatrzeć się można znaków korespondujących z dzisiejszą datą. Są to mianowicie, wyryte na cokole dwie płaskorzeźby przedstawiające - jedna - wizerunek Matki Bożej oraz druga - postać św. Jana Pawła II.


Samochodami, rowerami i pieszo - na miejsce modlitwy dotarli dorośli, młodzież i dzieci, aby sławić Maryję i przez Jej wstawiennictwo powierzać Bogu swoje radości i troski, aby dziękować, uwielbiać i prosić. Modlitewną wspólnotę swoją obecnością ubogacili dwaj diakoni - Dariusz Borek i Adrian Fyda z tarnowskiego seminarium, którzy w najbliższym czasie przyjmą święcenia kapłańskie.

Dzięki licznej obecności członków Ludowego Zespołu "Gosprzydowianie" donośnie brzmiały wezwania litanii loretańskiej, a radosne pieśni niosły się echem po gosprzydowskich pagórkach i dolinach. Na zakończenie nabożeństwa ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Piękna, słoneczna pogoda pozwoliły na chrześcijańską biesiadę. Przy kiełbasce z grila był czas na rozmowę, bliższe poznanie się i radosne spędzenie czasu na łonie natury. Ksiądz Proboszcz odkrywał nowe pomysły na zagospodarowanie parafialnych włości, a pani Basia studziła te za bardzo rozpędzone:)

Za tydzień wyprawa w "Księże Granice". Warto tam powędrować aby zobaczyć gdzie sięgały granice dóbr parafialnych i wyśpiewać "Ave Maryja" przy zapomnianej kapliczce na starej sośnie.