Na dobry start - 02.09.2018

Wakacje szybko dobiegły końca. Niektórzy z tęsknotą spoglądają wstecz, wspominając letnie przygody, ale większość z radością przygotowuje się do podjęcia uczniowskich zadań. Świeżością pachną książki, zeszyty, kolorowe piórniki i tornistry. Szkoła też nabrała "rumieńców". Ponad stuletni budynek pachnie świeżością i nowoczesnością. W pracowni komputerowej pojawił się nowy sprzęt, w klasach zainstalowano tablice interaktywne.

Po 19 latach znów do szkoły będą uczęszczać ósmoklasiści. Na nich w kwietniu przyszłego roku czekają egzaminy, których wyniki otworzą drogę do wymarzonych szkół. Ale zanim to nastąpi, trzeba przyłożyć się solidnie do nauki, aby zdobyć jak najwięcej wiedzy i umiejętności.

Wzorem ubiegłego roku, i tym razem, przed rozpoczęciem roku szkolnego, ks. Proboszcz zaplanował poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych. W niedzielę 2 września na sumie pojawiły się nie tylko dzieci szkolne, ale rodzice przynieśli i przyprowadzili młodsze pociechy. Po Mszy św. ks. Proboszcz poświęcił tornistry, a następnie, nakładając ręce, błogosławił dzieci.

Obdarzając dobrym słowem i radosnym uśmiechem, zapraszał na uroczyste otwarcie kolejnego rozdziału edukacyjnej przygody:)