Ks. Piotr Pasek Diecezjalnym Duszpasterzem Środowisk Twórczych

Nasz Rodak, ks. Piotr Pasek rozpoczął posługę jako Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych.

W ostatnią niedzielę września artyści różnych dziedzin: malarze, aktorzy, rzeźbiarze, architekci, literaci, piosenkarze modlili się wraz ze swoim Duszpasterzem, podczas Mszy św. w kościele Księży Filipinów w Tarnowie, natomiast 13 października wezmą udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Środowisk Twórczych na Jasnej Górze.

W maju bieżącego roku kapłan Piotr Pasek osiągnął pełnoletność:) Zapewne wielu z nas pamięta Jego prymicje w Roku Jubileuszowym 2000 i początki kapłańskiej drogi, najpierw w niedalekiej Leszczynie, a potem w Kamionce Wielkiej k. Nowego Sącza.


Dostrzegając nieprzeciętne talenty i wielkie zamiłowanie do sztuki, ks. Biskup wkrótce zdecydował o przerwaniu pracy duszpasterskiej w parafii i posłał młodego kapłana na studia. Owocem tego okresu było uzyskanie przez ks. Piotra specjalizacji na kierunku: historia sztuki.

Jako wybitny kaznodzieja ks. Piotr Pasek głosi Słowo Boże kościołach diecezji tarnowskiej i nie tylko. Jako znawca historii sztuki zapraszany jest z wykładami na konferencje naukowe i sympozja.

Obdarowany wysoką inteligencją i wieloma talentami, rozwija dary otrzymane od Boga, radując serca Rodziców i rozsławiając rodzinną wioskę.

Ks. Piotrowi gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnionej posługi. Matce Bożej Gosprzydowskiej powierzamy wszystkich kapłanów rodaków i siostrę zakonną oraz wypraszamy dar nowych powołań z naszej wspólnoty parafialnej.