Wspomnienie św. Judy Tadeusza - 28.10.2018

Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. W tym dniu pamiętaliśmy w modlitwach o Kościele prześladowanym na Wschodzie, a w sposób szczególny w Pakistanie, gdzie katolicy stanowią znikomy procent społeczeństwa, a główną religią jest islam. To kraj, gdzie trwają prześladowania chrześcijan, a ludzie wierni nauce Chrystusa oddają swoje życie za wiarę.

Zaś w kalendarzu świętych, w dzień 28 października wspominamy św. Judę Tadeusza, patrona naszego Proboszcza.

Radosny dźwięk dzwonów przywołał znakomitą większość parafian na Mszę św. o godzinie 9:00. W komplecie stawili się ministranci i lektorzy, DSM, Caritas oraz Rada Parafialna. Liturgię uświetniła orkiestra dęta p. Rafała Mroza. Specjalnie na imieniny ks. Proboszcza do Gosprzydowej przyjechał ks. Józef Górka z Poręby Spytkowskiej. Ks. Górka sprawował Najświętszą Ofiarę w intencji ks. Tadeusza Cetery z okazji imienin.


Po Komunii św. życzenia w imieniu wszystkich parafian złożyła Księdzu Proboszczowi Dorota Kurek. Przedstawicielka Rady Parafialnej wyraziła wdzięczność za wierną i odpowiedzialną posługę duszpasterską, podejmowane inicjatywy jednoczące parafię, niestrudzoną troskę o szerzenie kultu Matki Bożej, za szczery uśmiech, za wszelkie dobro i życzliwość oraz dbałość o wszystkie obiekty parafialne [pełny tekst życzeń].

Do życzeń dołączyli się ministranci, dziewczęta z DSM, przedstawiciele Caritas oraz Ludowego Zespołu "Gosprzydowianie". Z chóru popłynęły radosne dźwięki pieśni: "Życzymy, życzymy..."

Ks. Józef Górka pogratulował Solenizantowi owocnej pracy duszpasterskiej i życzył spełnienia wszystkich ambitnych planów: "Niech Duch Święty nieustannie Ci towarzyszy, a Matka Boża Gosprzydowska otacza Cię swoją opieką i prowadzi po trudnych drogach kapłańskiego posługiwania".

Ks. Proboszcz podziękował za pamięć, życzenia i kwiaty i zaprosił na popołudniową modlitwę różańcową oraz chrześcijańską biesiadę w domu parafialnym.