Z różańcem w ręku, z sercem przy Maryi - 28.10.2018

"Do Ciebie się cały świat ucieka,
przez różaniec Twej pomocy czeka,
Różańcowa Dziewico Maryjo..."

Podobnie jak w ubiegłym roku, niesprzyjająca pogoda zmieniła nieco plany w ostatnią niedzielę października. Na modlitwie różańcowej, zamiast w plenerze, spotkaliśmy się w kościele. Świątynia wypełniona była po brzegi. Różaniec poprowadził nasz rodak, ks. Piotr Pasek, który w intencji modlitewnej polecał Bogu Solenizantów dnia dzisiejszego, a w szczególności ks. proboszcza Tadeusza Ceterę oraz ks. Tadeusza Świderskiego, proboszcza w Gosprzydowej w latach 2000 - 2008. Podczas tego nabożeństwa została zainicjowana modlitwa Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka" w intencji ks. Tadeusza Cetery.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem ks. Proboszcz podziękował za liczną obecność i dar wspólnej modlitwy i zaprosił na spotkanie do domu parafialnego.


Tu czekała już gorąca herbata, kiełbaski i baranina z grilla oraz pyszne ciasta domowego wypieku. Ponieważ wokoło roznosił się smakowity zapach, sala szybko wypełniła się biesiadnikami. Panowie Andrzej i Rafał Mróz zadbali o muzyczną oprawę spotkania, a jako, że przy stole spotkało się kilku Solenizantów, tradycyjne "Sto lat.." wyśpiewane zostało kilka razy:)

W kuchni tym razem królowała rodzina Księdza Proboszcza, dziewczęta z DSM wcieliły się w role kelnerek, a Adrian niestrudzenie sprawdzał, czy aby ktoś nie został pominięty:)

Ksiądz Proboszcz bawił gości rozmową, przypominał szkolne rymowanki i skutecznie zachęcał do skosztowania przygotowanych potraw.

Tak w radosnej, rodzinnej atmosferze upłynęło popołudnie październikowej niedzieli.