Święto NMP Królowej Polski - 03.05.2019

W naszej parafii 3 maj stał się potrójną okazją do świętowania - wraz z całym narodem obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wraz z Kościołem w Polsce - Święto Matki Bożej Królowej Polski, a we wspólnocie parafialnej - rocznicę przyjęcia I Komunii św.

Podczas nabożeństwa majowego, które w tym dniu tradycyjnie odbyło się przy figurze Matki Bożej Zwycięskiej wyśpiewaliśmy Litanię Loretańską oraz majowe pieśni Maryjne. Śpiew prowadził P. organista wraz z Ludowym Zespołem Gosprzydowianie.

W intencji wszystkich zaangażowanych w prace przy budowie Ogrodu Różańcowego odmówiliśmy dziesiątkę Różańca św. Następnie ks. Piotr Pasek przybliżył historię jednej z naszych najstarszych, powstałej przed 135 laty figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Podziękował PP. Pajorom za troskę o ten znak pobożności ludu i udzielił zebranym błogosławieństwa.

Po modlitewnym spotkaniu, gospodarze przysiółka zaprosili na gorące kiełbaski z grilla i słodkie co nieco. Sąsiedzkie pogawędki umilali grą Panowie Rafał i Andrzej Mróz.