Nowy Rok Szkolny - 01.09.2019

Msza św. o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym zgromadziła całą szkolną społeczność. W poniedziałkowy poranek 2 września uczniowie, nauczyciele i rodzice przybyli do do kościoła, aby Bogu powierzyć nadchodzący czas nauki i pracy.

Ks. Proboszcz Tadeusz Cetera w homilii zwrócił uwagę, że wielkim Bożym darem jest to, że gromadzimy się w kościele w pierwszy dzień nowego roku, zdrowi, wypoczęci, bogatsi o nowe doświadczenia, pełni zapału i chęci do nauki. Zachęcał, abyśmy swoim życiem zgodnym z Bożymi przykazaniami, solidną pracą, życzliwością wobec bliźnich byli świadkami Chrystusa. Zapraszał, aby Bogu oddać ten nadchodzący czas pracy i nauki. Wypoczynek jest dobry i potrzebny, ale tylko praca rozwija człowieka.


Przypominając wezwanie papieża Franciszka, ks. Proboszcz zachęcał do porzucenia „kanapowego stylu życia”, do założenia butów wyczynowych i odważnego podejmowania nowych wyzwań, rozwijania talentów, do działania.

„Nigdy nie wróci stracony czas” - to stwierdzenie niech ochroni nas od bezczynności, lenistwa, słodkiego nicnierobienia, które tylko pozornie daje zadowolenie, a tak naprawdę ogłupia i unieszczęśliwia. Dlatego od pierwszego dnia powinniśmy solidnie zabrać się do pracy, systematycznie zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności, wtedy Pan Jezus będzie nam błogosławił.

Po błogosławieństwie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do szkoły. Tu miała miejsce oficjalna inauguracja roku szkolnego, przemówienie dyrektora, prezentacja nowych uczniów i nauczycieli oraz spotkanie z wychowawcami.