Imieniny Księdza Proboszcza - 27.10.2019

W niedzielę 27 października wspólnota parafialna świętowała imieniny swojego duszpasterza, ks. Tadeusza Cetery. Najświętszą Ofiarę w intencji dostojnego Solenizanta sprawował ks. prał. Józef Górka. Po Mszy św. kwiaty i życzenia w imieniu Rady Parafialnej, Caritasu i całej wspólnoty parafialnej przekazała Dorota Kurek. [pełny tekst życzeń].

Bukiet kwiatów i serdeczne słowa na ręce duszpasterza, wychowawcy, przewodnika i przyjaciela złożyły dzieci z DSM.

Ks. Proboszcz podziękował za pamięć i życzenia. Zaprosił na modlitwę różańcową do Ogrodu Różańcowego „Zawierzenia Maryi” i chrześcijańską biesiadę przy plebanii.


Po raz trzeci parafianie mieli okazję wspólnie świętować imieniny swojego Proboszcza. Tym razem pogoda pozwoliła na spotkanie pod „gołym niebem”. Najpierw była modlitwa różańcowa, która w Ogrodzie Różańcowym zgromadziła rzesze uczestników – dzieci, młodzież, dorosłych.

Po modlitwie Gospodarz i Solenizant w jednej Osobie zaprosił do ogrodu przy plebanii. Tu już roznosił się kuszący zapach pieczonych na grillu kiełbasek. Spotkanie rozpoczęło tradycyjne „Sto lat” zaśpiewane na stojąco przez uczestników agapy. A że Solenizantów było dwóch – ks. Proboszcz i Jego Szwagier, życzenia zostały wyśpiewane w dwóch wersjach:)


Po oficjalnej części goście zajęli miejsca na przygotowanych ławkach. Dzieci urządziły wyścigi w zagrodzie rodzinki Lolka, a dorośli znakomicie integrowali się przy kiełbaskach, świeżutkich czosnkowych bułeczkach i smakowitych ciastach serwowanych przez młodzież z Grupy Apostolskiej. Gospodarz sprawdzał czy nikomu nic nie brakuje, zabawiał rozmową i tłumaczył co znaczy stos desek złożony centralnie przed oknem plebańskiej kuchni. Panowie Andrzej i Rafał Mróz zadbali o muzyczną oprawę spotkania, zachęcając do układania przyśpiewek i rymowanek. I tylko zmieniony czas na zimowy, przyspieszył zmierzch i skrócił nieco spotkanie:)

Księdzu Proboszczowi życzymy wytrwałości w spełnianiu posługi duszpasterskiej w naszej parafii, szczerego zaangażowania wszystkich parafian i radosnych owoców podejmowanych inicjatyw.