Z różańcem w ręku, z sercem przy Maryi - Ogród Różańcowy - 27.10.2019

W tym roku październik spisał się na medal, rozpieszczając nas niemal letnią pogodą. Tak było i w ostatnią niedzielę, gdy na Różańcu spotkaliśmy się w ogrodzie „Zawierzenia Maryi”. Piękne, słoneczne popołudnie zachęciło do przybycia na miejsce modlitwy całe rodziny.

Z najwyższego punktu ogrodu roztaczał się piękny widok na jesienną panoramę Gosprzydowej. Właśnie tu, przy Kaplicy Objawienia, ks. Proboszcz Tadeusz Cetera powitał zgromadzonych i rozpoczął modlitwę w intencji wszystkich wspierających i zaangażowanych w budowę Ogrodu Różańcowego. Podążając w dół, zatrzymywaliśmy się przy kapliczkach rozważając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego i śpiewając pieśni maryjne.

Na zakończenie, od Ołtarza Polowego ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym. Podziękował za obecność i wspólną modlitwę przez kolejne niedziele przy kapliczkach przydrożnych i za dzisiejsze spotkanie w tym szczególnym miejscu. Wyraził wdzięczność za ofiarną pracę, finansowe wsparcie i wszelką pomoc przy budowie Ogrodu Różańcowego oraz zaprosił na chrześcijańską biesiadę do ogrodu plebańskiego.