Pierwsza niedziela stycznia - 05.01.2020

„Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie;
do takich bowiem należy królestwo niebieskie” (Mt 19, 14).

W niedzielę 5 stycznia podczas sumy kościół wypełnił gwar dzieci. Rodzice przynieśli i przyprowadzili na Mszę św. swoje pociechy. Ks. Tadeusz Cetera powitał z radością licznie zgromadzonych parafian z imponującą reprezentacją najmłodszych. Szczerze ucieszył się z obecności gości z Radgoszczy, Dobrej i z Poręby Spytkowskiej.


Po Mszy św. ks. Proboszcz udzielił dzieciom specjalnego błogosławieństwa, najpierw wspólnego, a następnie indywidualnego. Czyniąc na czole znak krzyża wypowiadał słowa błogosławieństwa.

Zaprosił rodziców do przejścia z dziećmi za ołtarz i zawierzenia Bożej Rodzicielce ognisk domowych na progu Nowego Roku.

W pierwszą niedzielę stycznia znów ożył szałas pasterski. Baca rozpalił ogień, gaździny upiekły placki, przygotowały chleb, placki pasterskie, oscypki z żurawiną, smalec ze skwarkami i cebulką, pasztet z gęsi i kiszone ogórki. W zagrodzie pojawiły się zwierzęta. Kolorowym światłem rozbłysły figury Świętej Rodziny i drzewka przy szopce. Okolica przystroiła się białym puchem.


I znów miejsce to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do zagrody zwierząt zaglądały nie tylko dzieci. Niektórzy usilnie nakłaniali osła do rozmowy, innych cieszyła aksamitna główka kozy podsuwana chętnie do pogłaskania i delikatne nozdrza kucyka.

Wiele osób skorzystało z poszerzonego menu szałasu, a intencją odwiedzających to miejsce było nie tylko skosztowanie pasterskich rarytasów, ale też złożenie ofiary na Ogród Różańcowy.