Jasełka o Bożym Narodzeniu - 12.01.2020

W niedzielę Chrztu Pańskiego, na zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, mieliśmy przyjemność obejrzeć Jasełka o Bożym Narodzeniu.

W niedzielne popołudnie wypełniła się widzami sala świetlicy wiejskiej. Gości powitała kierowniczka p. Maria Mróz. Zaprosiła do obejrzenia przedstawienia i do wspólnego kolędowania.

Najpierw zagościliśmy w rodzinnym domu. Na wigilijnym stole biały obrus, sianko i opłatek – symbole braterstwa, miłości i wiary. O tradycjach świątecznych opowiedział ojciec. Matka złożyła życzenia, narrator zaprosił do obejrzenia historii sprzed dwóch tysięcy lat.


I już przenieśliśmy się do Betlejem. Na scenę weszły kolejno znane postacie: Maryja z Józefem znajdujący schronienie w pasterskim szałasie, aniołowie oznajmiający pasterzom radosną nowinę, pastuszkowie składający dary, trzej mędrcy oddający pokłon Dziecięciu i okrutny Herod pragnący zgładzić Nowonarodzonego Króla. Dialogi przeplatane śpiewem kolęd z akompaniamentem trąbki.

Piękne stroje, charakteryzacja, scenografia, rekwizyty, – wszystkie elementy starannie dopracowane.


Spotkanie zakończył występ Martyny i Eweliny oraz koncert pastorałek w wykonaniu grupy Gosprzydowianie i zespołu muzycznego p. Rafała i Andrzeja Mroza.

P. Maria Mróz podziękowała aktorom i rodzicom, zespołowi Gosprzydowianie, muzykom z Gosprzydowej i Tymowej, publiczności i ks. Proboszczowi.

Na zakończenie ks. Tadeusz Cetera podziękował za przygotowanie spotkania i udzielił wszystkim błogosławieństwa.