Chór z Jurkowa śpiewał w gosprzydowskim kościele - 19.01.2020

„Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę”

Mimo, iż skończył się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ciągle towarzyszy nam nastrój tych rodzinnych świąt. Ks. Proboszcz przemierza zakątki wioski odwiedzając nasze domy z wizytą duszpasterską. Wchodzących do kościoła, staropolskim „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!” pozdrawia aniołek stojący przed szopką, a pan organista intonuje znane kolędy.

W niedzielę 19 stycznia, korzystając z gościnności ks. Proboszcza, do Gosprzydowej zawitał Jurkowski Chór Kameralny. Podczas sumy chórzyści zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. I choć to znane wszystkim melodie, w profesjonalnym wykonaniu zabrzmiały jakby dostojniej i piękniej. Również postawa i strój artystów podkreśliły, że kościół to miejsce święte, a na Eucharystyczną ucztę zaprosił sam Pan Jezus.


Czy swoim życiem dajesz świadectwo, że jesteś uczniem Chrystusa? pytał w homilii ks. T. Cetera. Czy może, poddawszy się manipulacjom współczesnego świata, oszukujesz sam siebie, usprawiedliwiając swoje grzechy, nazywając je zaradnością?

Po błogosławieństwie Jurkowski Chór koncertował jeszcze przez kilkanaście minut, zachwycając pięknym śpiewem i oryginalnym wykonaniem tradycyjnych polskich kolęd. Występ został nagrodzony obfitymi brawami.

Jurkowski Chór Kameralny to amatorski chór mieszany czterogłosowy. Tworzą go ludzie, których połączyła pasja do muzyki. W natłoku codziennych obowiązków znajdują czas na systematyczne spotkania, intensywne ćwiczenia, przygotowywanie repertuaru,

Chór prowadzi, pochodząca z Czarnogóry, Aleksandra Boškoviĉ – Różak. Nauczycielka w Szkole Muzycznej w Domosławicach, mieszkanka Jurkowa, z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje grupę do występów na uroczystościach kościelnych i patriotycznych.