Zakończenie nabożeństw majowych - koncert chóru z Gnojnika - 31.05.2020

O Panno wierna – Ave Maryja
O łaski pełna – Ave Maryja
Blasku dobroci – Ave Maryja
Bądź zawsze z nami – Ave Maryja

W niedzielę 31 maja zakończyliśmy nabożeństwa majowe ku czci Bożej Rodzicielki. I choć to niedziela, w którą zniesiono limity osób uczestniczących w nabożeństwach, chłodna, deszczowa pogoda zatrzymała wielu w domach. W niedzielne popołudnie do naszego kościoła, na zaproszenie ks. Proboszcza, przyjechał zespół wokalno – instrumentalny z Gnojnika. Zespół w składzie: Jurek, Agnieszka, Ewa, Ewa, Ewa, Zosia, Renata, Patrycja, Natalia, Marcin, wykonał kilka pieśni maryjnych – m. in. „Ave Maryja”, „Wśród tylu dróg” Po pierwszej części wspólnie chwaliliśmy Maryję, śpiewając Litanię Loretańską, a następnie w modlitwie „Pod Twoją obronę” polecaliśmy Matce Bożej nasze intencje.

W niedzielę Zesłana Ducha św. nie zabrakło pieśni ku czci Trójcy Świętej oraz pielgrzymkowych. W repertuarze znalazły się m. in. „Nasz Bóg jest wielki”, „Ten dzień” oraz wykonane na głosy a’ capella „Dzięki Ci Panie” oraz „Zmartwychwstał Pan, Alleluja!”

Na zakończenie ks. Tadeusz Cetera udzielił wszystkim błogosławieństwa. Gościom z Gnojnika pogratulował profesjonalizmu, podziękował za koncert i zaprosił do uczestnictwa w pierwszosobotnich Nabożeństwach Wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi.