Nowi ministranci w szeregach Liturgicznej Służby Ołtarza - 28.06.2020

„(…) uznając wasze szczere pragnienie,
dopuszczam was do pełnienia służby ministranta
w zgromadzeniu liturgicznym.”

Słowami, wypowiedzianymi wobec rodziców i wszystkich zgromadzonych na liturgii w pierwszą wakacyjną niedzielę 28 czerwca 2020 r. ks. Tadeusz Cetera przyjął 14 kandydatów w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

Bartek, Dawid, Hubert, Tomek, Rafał, Mateusz, Mateusz, Łukasz, Szymon, Artur, Maciek, Paweł, Patryk i Krzysztof – to odważni, młodzi ludzie, którzy przez niemal rok przygotowywali się do tego zadania. Chłopcy złożyli przyrzeczenie i otrzymali z rąk Księdza Proboszcza kapturki.


Zwracając się do nowych ministrantów, którzy wianuszkiem otoczyli ołtarz, ks. Proboszcz życzył, aby godnie i radośnie pełnili tę zaszczytną służbę. Aby pamiętali, że służąc kapłanowi przy ołtarzu, służą samemu Chrystusowi.

Ks. T. Cetera podziękował rodzicom za religijne wychowanie dzieci i pomoc w uczęszczaniu na spotkania formacyjne. Wyraził nadzieję, że dzisiejszy entuzjazm i zapał będzie towarzyszył ministrantom przez kolejne lata, a owocem tego będzie systematyczna służba przy ołtarzu oraz zdobywanie kolejnych stopni w hierarchii Liturgicznej Służby Ołtarza.

Korzystając z okazji ks. Proboszcz pogratulował lektorom – Mateuszowi i Sebastianowi, którzy w sobotę zdali ostatni egzamin i we wrześniu zostaną mianowani ceremoniarzami.