Poświęcenie pojazdów - 26.07.2020

Św. Krzysztof to chyba najbardziej popularny święty. Patronuje podróżnikom – kierowcom, marynarzom, przewoźnikom, flisakom, żeglarzom, turystom, pielgrzymom, a więc nam wszystkim, bo przecież powszechnie korzystamy z pojazdów, ciągle dokądś podróżujemy, ustawicznie jesteśmy w drodze - do szkoły, do kościoła, na zakupy, do pracy, na urlop, na spotkanie.

Samochód to już nie luksus, to narzędzie pracy i podstawowy środek lokomocji w codziennym życiu. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że w pojazdach spędzamy sporą część życia, też nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez samochodu. Korzystając ze środków lokomocji pamiętajmy o wielkiej odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje i innych użytkowników dróg.

W niedzielę 26 lipca po Mszach św. ks. Proboszcz pobłogosławił pojazdy oraz kierowców, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

Przejeżdżając otwartym autem po parkingach pokropił samochody święconą wodą, pobłogosławił kierowców i pasażerów. Ministranci rozprowadzali breloczki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz modlitwą kierowcy:

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym się stał przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twojej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.