Koncert zespołu “Sezon na czereśnie” z Porąbki Uszewskiej - 16.08.2020

„Maryjo, śliczna Pani, Matko Boga i ludzi na ziemi
Tyś świata Królową, Tyś gwiazdą na niebie
Ty nas wiedziesz przed Jezusa wieczny tron
/z pieśni religijnej/

16 sierpnia gosprzydowski kościół rozbrzmiewał radosnym śpiewem pieśni pielgrzymkowych. A wszystko za sprawą zespołu młodzieżowego „Sezon na czereśnie” z Porąbki Uszewskiej, który ubogacił liturgię niedzielnych Mszy św. Młodzi, utalentowani ludzie zaśpiewali m. in. „Święty jest Pan”, „Schowaj mnie pod skrzydła Twe”, „Pragniemy więcej Ciebie, Panie”.

Ks. Proboszcz powitał młodych wykonawców, podziękował za przykład żywej wiary i apostolstwo. Zachęcił wszystkich do włączenia się w śpiew i aktywny udział w nabożeństwie.


Zespół wokalno – instrumentalny „Sezon na czereśnie” wykonuje pieśni religijne z towarzyszeniem instrumentów: gitara, organy, skrzypce, instrumenty perkusyjne. Patrycja, Karolina, Dorota, Karolina, Kamil i Fabian rozwijają swoje talenty, chwaląc Boga pieśnią i muzyką. Również sami tworzą teksty i komponują muzykę. Przygotowują oprawę ślubów i innych uroczystości kościelnych oraz rodzinnych.

W grupie jest Karolina - skrzypaczka – mająca korzenie w Gosprzydowej. W naszej świątyni koncertowała przed 11 laty wraz z grupą artystów jako uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Wówczas kwartet smyczkowy wykonał utwory znanych kompozytorów A. Vivaldiego, J. Sebastiana Bacha oraz Johanna Pachelbella.