Modlitwa pielgrzyma w brzeskiej farze - 21.08.2020

W piątek 21 sierpnia modlitwę pielgrzyma w brzeskiej farze prowadziła parafia Gosprzydowa. W spotkaniu uczestniczyła spora grupa naszych parafian. Tematem dnia było „Nawrócenie”.

Mszy św. przewodniczył ks. Tadeusz Cetera. W homilii ks. Proboszcz przypomniał, że każdy człowiek jest w centrum życia i miłości Chrystusa i tylko w Bogu może odnaleźć prawdziwy sens i cel życia, a spokój serca po oczyszczeniu z grzechów w sakramencie pokuty. Przestrzegł, aby nie dać się omamić ułudzie tego świata, która w bogactwie, karierze, ludzkiej chwale, postępowaniu według własnego „widzimisię” ukazuje pełnię szczęścia.


Podkreślił, że nie wolno zamknąć się w kręgu poczucia winy, niepewności, rozpaczy, tylko trzeba szukać ratunku w Bogu, w sakramentach świętych, zwłaszcza w sakramencie pokuty. Ważne jest, aby przyjąć i przemyśleć, że:

  1. Bóg kocha Ciebie osobiście.
  2. Wszyscy zgrzeszyliśmy, wszyscy potrzebujemy pomocy.
  3. Jezus Chrystus zmartwychwstał dla Ciebie i chce Ci pomóc.

Ks. Cetera zachęcił do modlitwy i ufności w Boże miłosierdzie, do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, do zaproszenia Ducha Świętego do swojego życia, do budowania z innymi wspólnoty Kościoła i do dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi.


Po Mszy św. była adoracja. W ciszy trwaliśmy w obecności Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W pielgrzymkowe czuwanie wprowadziła schola: Ewa, Renata i Mariola. Kapłani służyli w konfesjonałach.

Różaniec część bolesną z rozważaniami poprowadził ks. Tadeusz Cetera oraz młodzież z Grupy Apostolskiej.

Modlitewne spotkanie zakończył Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Piosenka „Jaki był ten dzień” przypomniała wieczory pielgrzymie i zachęciła do refleksji:

Jaki był ten dzień, co darował, co wziął
Czy mnie wyniósł pod niebo, czy rzucił na dno
Jaki był ten dzień, czy coś zmienił, czy nie
Czy był tylko nadzieją na dobre i złe …

a ks. Łukasz Poloniaszek zaprosił do codziennego uczestnictwa w modlitewnych spotkaniach przez kolejne dni trwania pielgrzymki.