Różaniec w Ogrodzie „Zawierzenia Maryi”- 25.10.2020

Ostatnia niedziela października zgromadziła na modlitwie różańcowej kilkadziesiąt osób. Szara, jesienna pogoda nie zniechęciła do wyjścia z domu. Wiele rodzin skierowało swe kroki do Ogrodu Różańcowego, aby Maryi powierzyć trudny czas i u najlepszej Matki szukać opieki i pocieszenia. A intencji jest wiele: kończący się tydzień misyjny kieruje myśli ku krajom misyjnym, przybierająca na sile pandemia koronawirusa skłania do refleksji o kruchości i przemijalności życia, o bezradności i bezsilności człowieka XXI wieku, agresywne wystąpienia zwolenników aborcji odsłaniają potrzebę podjęcia modlitwy o opamiętanie i przywrócenie szacunku dla wartości i godności życia człowieka. W modlitwie polecaliśmy również solenizantów nadchodzącego tygodnia, a wśród nich naszego Księdza Proboszcza.


„Maryja dała nam do ręki różaniec, najskuteczniejszą obronę przed złem” - ks. Proboszcz ustawicznie powtarza wezwanie do modlitwy, organizuje i tej modlitwie przewodniczy. W październikowe niedziele przy kapliczkach przydrożnych, codziennie w kościele oraz w Ogrodzie Różańcowym. To jedyny sposób, aby nie ulec złu, które jest krzykliwe, które pod pozorem obrony praw człowieka, tak naprawdę prowadzi do totalnego zniewolenia.

Po różańcu ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Na zakończenie opowiedział o planach na najbliższe tygodnie, przypomniał o zasadach obowiązujących w czerwonej strefie, w jakiej od wczoraj funkcjonuje cała nasza Ojczyzna, a dla najmłodszych przygotował słodką niespodziankę.