Odwiedziny Świętego Mikołaja - 06.12.2020

Druga niedziela Adwentu przyniosła wiosenną niemal odwilż. Śnieg szybko stopniał, a temperatura powietrza poszybowała do kilkunastu stopni. A tu najmłodsi niecierpliwie wyglądali długo oczekiwanego Gościa, który zwykle przybywał na saniach zaprzężonych w renifery:)

Na szczęście, w niedalekiej Tymowej obchodzą odpust ku czci św. Mikołaja. A że stamtąd niedaleko do Gosprzydowej, zawsze do nas trafia z całkiem świeżymi jeszcze zapasami.

Tak było i tym razem. W niedzielne południe pojawił się w kościele św. Mikołaj z workiem pełnym niespodzianek. Powitany przez ks. Proboszcza i najmłodszych, żwawo zabrał się do rozdawania prezentów. Dzieci z wypiekami na twarzy podchodziły do wesołego Staruszka i odbierały pakunki.

Kiedy już wszystkie dzieci zostały obdarowane, serdecznie podziękowały za pamięć i odwagę. Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku też do nas przybędzie. Liczy tylko, że będzie śnieg i jego renifery pomogą mu dotrzeć do takich zakątków jak Gosprzydowa. Życzył wszystkim zdrowych i radosnych Świąt.