Majówki „Bliżej Nieba” - druga połowa maryjnego miesiąca

W połowie maryjnego miesiąca majówka „Bliżej Nieba” przyprowadziła nas do „Księżego Lasu”. Tu na samotniej sośnie jest kapliczka z figurką Matki Bożej Różańcowej. Mówi się, że uratowała od ścięcia wiekowe drzewo podczas programu wymiany drzewostanu.

16 maja, mimo deszczu, kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów z liczną reprezentacją dzieci wyruszyła w kilkukilometrową trasę przez las. Niedzielne popołudnie spędzone aktywnie na łonie natury, w łączności ze Stwórcą, wypełniło serca radością i spokojem. W środku lasu, przy sośnie z kapliczką, w śpiew Litanii Loretańskiej wplatały się odgłosy lasu, szmer wody w strumyku i śpiew ptaków. Kończąc nabożeństwo ks. Tadeusz Cetera pobłogosławił zgromadzonych, podziękował za świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

  

Ostatnie nabożeństwo majowe „Bliżej Nieba” zgromadziło parafian przy Kaplicy Objawienia w Ogrodzie Różańcowym „Zawierzenia Maryi”. W niedzielę 30 maja Ludowy Zespół Gosprzydowianie poprowadził śpiew, a melodie maryjne wygrywane na trąbce przez Szymka z klasy czwartej niosły się echem po zroszonych świeżym deszczem okolicznych pagórkach.

Po modlitwie uczestnicy podziwiali wysycony świeżą zielenią wiosenny krajobraz i piękny ogród, w którym ciągle trwają prace budowlane, wypełniając treścią to niezwykłe miejsce modlitwy.

Wykonane w minionym tygodniu prace porządkowe odsłoniły urocze miejsca i pokazały postęp prac. Aktualnie powstają kapliczki Części Bolesnej i Światła Różańca Świętego, zamykające kompleks obiektów małej architektury sakralnej. Precyzyjnie zaprojektowane, wykonane z niezwykłym smakiem, starannie wkomponowane w krajobraz, stanowią pomost ku niebu, ku Stwórcy. Są potwierdzeniem szczególnego umiłowania Maryi, Bożej Rodzicielki oraz pomnikiem rozbudzonej i kierowanej przez Proboszcza aktywności parafian.