Piesza pielgrzymka parafian z Gnojnika – 06.06.2021

W słoneczne niedzielne popołudnie do Gosprzydowej przybyła piesza pielgrzymka z Gnojnika. Kilkusetosobowa zorganizowana grupa ludzi w różnym wieku wraz ze swoimi duszpasterzami – ks. Marianem Zapiórem oraz ks. Markiem Lisem. W drodze modlili się na różańcu, śpiewali pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Śpiew prowadziła Ewa, akompaniował na gitarze Michał.

Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Gosprzydowskiej. Najświętszą Ofiarę sprawowali kapłani: ks. Marian Zapiór, ks. Tadeusz Cetera, ks. Marek Lis, ks. Józef Mietła oraz ks. Piotr Pasek. Homilię wygłosił ks. Tadeusz Cetera. Witając pielgrzymów podziękował za świadectwo wiary. Życzył wielu łask Bożych oraz doświadczenia autentycznej miłości Maryi i Jej wstawiennictwa w powierzanych intencjach.

Po błogosławieństwie uczestnicy nabożeństwa udali się w pielgrzymce dziękczynno-błagalnej na kolanach za ołtarz. Ks. Marian Zapiór podziękował za gościnność i życzliwość. Życzył Kustoszowi gosprzydowskiego sanktuarium realizacji ambitnych planów związanych z rozszerzaniem kultu Matki Bożej i radosnych owoców podejmowanych działań.

Po krótkim odpoczynku pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną do Gnojnika.