Pielgrzymka autokarowa dzieci pierwszokomunijnych z Bochni 9–10.06.2021

Przed oblicze Gosprzydowskiej Pani przywiózł dzieci pierwszokomunijne ks. Adrian Fyda z parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. Blisko 90 uczniów z klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 4 im. św. Barbary w Bochni wraz z wychowawczyniami. Młodzi pielgrzymi już po wejściu do kościoła zachwycili się jego wyglądem i bogatym wystrojem. Z zaciekawieniem wysłuchali historii Obrazu Matki Bożej, a informacja, że jest on kopią obrazu bocheńskiego sprawiła, że poczuli się tu jak u siebie. Najważniejszym punktem pielgrzymowania do Gosprzydowej była Msza św. przed cudownym Obrazem.

Po Mszy św. ks. Tadeusz Cetera poprowadził Gości do Ogrodu Różańcowego. Opowiedział o jego historii, już istniejących obiektach i o planach na najbliższy czas. Przy okazji zapoznał dzieci z historią objawień fatimskich. Podkreślił wielką troskę Maryi i Jej wołanie o modlitwę, pokutę i nawrócenie. Zachęcił do odmawiania różańca w rodzinach. Zaprosił do rodzinnego odwiedzania naszego lokalnego sanktuarium i Ogrodu Różańcowego.

Druga grupa dzieci, które przyjechały w kolejnym dniu do Gosprzydowej miała okazję zobaczyć również Gosprzydowską Górę Krzyży. Tu ks. Proboszcz Tadeusz Cetera przypomniał historyczne wydarzenia sprzed ponad 100 lat. Podkreślił, jak wielką wartością jest wolność, że trzeba ją cenić i poprzez codzienne życie z Bogiem wciąż zdobywać. Opowiedział o budowie Drogi Krzyżowej, pokazał stacje wykonane na kilkutonowych głazach.

W ogrodzie dzieci z zainteresowaniem oglądały kapliczki, miejsce spotkania Anioła z Dziećmi Fatimskimi i Kaplicę Objawienia. Zachwyciła ogromna przestrzeń i piękne widoki. Bardzo podobała się żywa korona Maryi, a przy studni i fontannie pielgrzymi znaleźli orzeźwienie i chwilę wytchnienia w cieniu drzew.