Gosprzydowa na szlaku pielgrzymów z Tarnowa – 10.07.2021

Na trasie pielgrzymów z Tarnowa znalazła się Gosprzydowa. Podróżujący 10 lipca 2021 r. „Szlakiem lipnickich dolin i wzgórz” odwiedzili kościoły w Tworkowej, Tymowej, Rajbrocie, Żegocinie, Kamionnej, Kierlikówce, Trzcianie, Królówce, Muchówce i w Kobylu.

Do Gosprzydowej dotarli wieczorem. Tu spotkali przybyłego w rodzinne strony ks. dra Michała Machała z Wrocławia. Wspólnie, w blasku zachodzącego słońca podziwiali Ogród Różańcowy, Górę Krzyży i piękne krajobrazy. W kościele zapoznali się z historią kościoła i parafii oraz modlili się na różańcu przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Gosprzydowskiej. Ze wzruszeniem wysłuchali świadectwa Proboszcza – ks. Tadeusza Cetery, który opowiadał o żywym kulcie Matki Bożej i cudach jakie dokonują się za Jej wstawiennictwem.

„Gosprzydowa to prawdziwa wisienka na torcie” podsumował pielgrzymi dzień przewodnik, a równocześnie Duszpasterz i Dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo – Turystycznego ITER , ks. Krzysztof Orzeł. Wyraził uznanie dla aktywności wspólnoty kierowanej przez energicznego i pomysłowego Duszpasterza. Podziękował za serdeczne przyjęcie i zapewnił o pamięci na pielgrzymich szlakach.