Z różańcem w ręku, z sercem przy Maryi - 24.10.2021

(coś dla ducha, coś dla ucha i coś dla ciała)

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna …”

Prosto do nieba popłynęły Zdrowaśki wypowiadane przy kapliczkach Chwalebnych w Ogrodzie Różańcowym. Żyjący wieloma nabożeństwami, a w październiku codzienną modlitwą różańcową Ogród, przyprowadził na przedostatnie plenerowe nabożeństwo kilkaset osób, w tym gronie kilkadziesiąt dzieci. Różaniec prowadził ks. Tadeusz Cetera. Modlitwę zakończyło kapłańskie błogosławieństwo.


Koncert zespołu „Sezon na czereśnie”

„Panie, wznosimy ręce
Twojej łaski, Twego Ducha
chcemy dziś więcej…”

Bezpośrednio po Różańcu ks. Proboszcz zaprosił na koncert charytatywny zespołu „Sezon na czereśnie”, wylicytowany wiosną dla chorego Marcelka. Koncert odkładany ze względu na pandemię wreszcie doszedł do skutku. Piękna pogoda, złota polska jesień, radosne tony piosenek religijnych stworzyły harmonię dziękczynienia i uwielbienia Boga.

Obok pieśni maryjnych usłyszeliśmy hity Zespołu: „Wyalienowany”, „Siedem dusz” i „Psalm błogosławieństwa”. Artyści pamiętali również o Solenizancie – ks. Tadeuszu, któremu złożyli życzenia i wyśpiewali tradycyjne „Sto lat”.


Misją grupy muzyczno – wokalnej z Porąbki Uszewskiej jest uwielbienie Boga przez śpiew i niesienie radości ludziom. Z prawdziwą satysfakcją koncertowali w Gosprzydowej, o czym napisali na Facebooku: Na ostatni koncert plenerowy, w tym sezonie, w końcu dopisała nam pogoda - nie wiało i nie padało, a chłodne powietrze ogrzewała wspaniała atmosfera. Zagraliśmy w Gosprzydowej koncert charytatywny dla Marcelka wylicytowany przez Proboszcza parafii. Dziękujemy za tak piękne przyjęcie Jesteśmy niesamowicie wzruszeni. Widząc Was rozśpiewanych i bawiących się pod sceną czujemy, że jesteśmy na właściwym miejscu.

Gospodarz parafii, ks. Tadeusz Cetera podziękował za spotkanie i zaprosił na kiełbaski z grilla i smakowite drożdżówki. Z zaproszenia skorzystali mieszkańcy Gosprzydowej i Goście, szczęśliwi, bo wróciła piękna tradycja, przerwana w ubiegłym roku przez pandemię koronawirusa. Z życzeniami do swojego Proboszcza dotarli również strażacy OSP powracający wieczorem z akcji gaszenia pożaru. Dzień zakończyła radosna Agapa przy grillu w parafialnym ogrodzie:)