Rekolekcje Wielkopostne 13–16.03.2022

„Posłani w pokoju Chrystusa, aby zmieniać świat” to hasło tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Tym światem jesteśmy my sami – w rodzinie, w parafii, w społeczeństwie – o. Zbigniew Bruzi – redemptorysta z Tuchowa pomaga nam odkryć najważniejsze zadania wynikające z przynależności do Kościoła Chrystusowego. Podstawowym zadaniem jest umocnienie naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

Jaka jest moja wiara? Co robię aby ją umocnić? - pytał o. Rekolekcjonista. Czy moja wiara jest mocna i ugruntowana, czy tylko pozorna, a moje decyzje i wybory życiowe nie są jej wynikiem?

Nawiązując do ewangelicznego opisu Przemienienia Jezusa o. Misjonarz podkreślił, że każdy potrzebuje umocnienia. Przemienienie na Górze Tabor miało być umocnieniem dla Apostołów przed zwątpieniem w obliczu cierpienia Jezusa i Jego śmierci na krzyżu.

Rekolekcje to czas łaski i umocnienia dla nas. Czas przemiany życia i odkrywania obecności Jezusa w Eucharystii.

Ks. Z. Bruzi zaprosił wszystkich do uczestnictwa w duchowych ćwiczeniach. Do odnowienia i umocnienia wiary. Do odważnego niesienia Ewangelii i podejmowania trudu zmiany świata.