Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu

„We współczesnym kościele zauważa się wiosnę Eucharystyczną” - słowa Benedykta XVI oddają pełną nadziei, coraz szerzej zakrojoną aktywność duchową parafii, które podejmują adorację Najświętszego Sakramentu. Parafie czerpią z adoracji wielką siłę. Powstają wspólnoty modlitewne, rozwijają aktywność ewangelizacyjną, budzą się powołania do służby Bogu w kapłaństwie, czy zakonie. Tam, gdzie jest adoracja, parafie zaczynają się zmieniać.

Zainspirowany rekolekcyjnymi rozważaniami, ks. Proboszcz Tadeusz Cetera już w dniu zakończenia wielkopostnych ćwiczeń duchowych zapowiedział cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

I oto realizuje się ten wielki dar, owoc tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Od 23 marca w każdą środę, godzinę przed nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wierni trwają na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

To godzina indywidualnego spotkania z Bogiem w ciszy serca, w zasłuchaniu, to świętowanie wzajemnej obecności. Jezus ogarnia czułością te zakamarki serca, które drżą z lęku i niepewności. Adoracja jest dorastaniem do tego, że Jezus jest najważniejszy. Jest czasem napełniania się miłością i wrażliwością, która jest z Boga. To czas cierpliwego czekania na Niego.

Adoracja uwalnia od pośpiechu, od tego co nieistotne. Jest źródłem pocieszenia, daje ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Uczy cierpliwości i zaufania.

Niech będzie Bóg uwielbiony!