Sakrament bierzmowania – 05.04.2022

Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy,
umocnił nas do mężnego wyznawania wiary
i do postępowania według jej zasad.

5 kwietnia 2022 r. 93 uczniów klas ósmych z Gnojnika, Gosprzydowej i Uszwi przyjęło sakrament bierzmowania z rąk bpa Leszka Leszkiewicza. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku. Młodzi ludzie świadomie, odważnie i z przekonaniem wyrazili swoje pragnienie przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej i odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz czynnie włączyli się w liturgię.


Najświętszą Ofiarę w intencji młodzieży sprawowało 10 kapłanów.

W homilii ks. Biskup wyraził uznanie dla młodych oraz dla katechetów za solidne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wprowadził nutkę napięcia, gdy zapytał o wiedzę religijną, katechizm pamięciowy i świadomość życia w wierze.

Zwracając się do uczestników uroczystości podkreślił wartość każdego człowieka jako dziecka Bożego. Przypomniał, że wiara jest naszym bogactwem. Nie chodzi tu o jakąś tradycję, ani o pozory. Rzecz dotyczy najważniejszego - tu chodzi o nasze zbawienie.


Młodych ludzi ks. Biskup wzywał do dawania autentycznego świadectwa życia chrześcijańskiego. „nie zgadzajcie się na bylejakość w wierze, nie ślizgajcie się po jej powierzchni. Niech ona będzie głęboka i prawdziwa.”

Po błogosławieństwie był czas na wspólną fotografię, a na pamiątkę młodzież otrzymała od ks. Biskupa książkę pt. „Życie jest piękne! Ale jak uniknąć haczyków?”