Rocznica Pierwszej Komunii Świętej – 08.05.2022

Choć bez białych strojów, ale z czystymi sercami i szczerym pragnieniem przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca uczestniczyli w rocznicy Pierwszej Komunii Świętej uczniowie klasy czwartej.

W niedzielę Dobrego Pasterza czynnie włączyli się w liturgię.

Ks. Tadeusz Cetera w homilii rozmawiał z dziećmi o Jezusie – Dobrym Pasterzu. Przypomniał obowiązki pasterza oraz jego podopiecznych. Podkreślił wartość każdej owieczki w stadzie, nawet zagubionej – w sposób szczególny poszukiwanej i zaopiekowanej przez pasterza.


Na tym wzorze ks. Proboszcz przedstawił wspólnotę Kościoła, do której od Chrztu św. należymy. Kościół to owczarnia, Jezus Chrystus – Dobry Pasterz. Dzięki sakramentom św. zagubieni, uwikłani w cierniach grzechu powracamy do wspólnoty, uwalniamy się od wyrzutów sumienia i osiągamy pokój duszy. Ważne jest, abyśmy dobrze poznali głos Dobrego Pasterza, abyśmy w wielkim i nowoczesnym świecie umieli odnaleźć drogę Prawdy i Życia.

W niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Dlaczego to tak ważne, abyśmy mieli kapłanów?

Kapłani to żywy Kościół. Przez kapłanów Jezus zstępuje na ołtarze w każdej Mszy Świętej, przebacza grzechy, przywraca spokój sumienia w sakramencie pokuty. Kapłan przyjmuje do wspólnoty Kościoła, głosi Ewangelię, szerzy kult. Towarzyszy swoim parafianom w codziennym życiu. Błogosławi małżeństwa, chrzci dzieci, przygotowuje do sakramentów, odprowadza w ostatnią drogę.


Ks. Proboszcz podkreślił, że wielu młodych ludzi powołuje Bóg do swojej służby. Jednak coraz mniej ma odwagę odpowiedzieć na ten głos Boży. Dlatego potrzebna jest modlitwa o dar rozeznania i odwagę podjęcia tej trudnej i niepopularnej w konsumpcyjnym świecie drogi życia.

Po Komunii św. dzieci odmówiły specjalne dziękczynienie. Ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa i zaprosił chętnych do podjęcia drogi przygotowania do służby w szeregach Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.