Majówka Bliżej Nieba – 08.05.2022

Tym razem z perspektywy Podkościela oglądaliśmy wiosenne krajobrazy naszej pięknej miejscowości. Niektórzy z trudem rozpoznawali swoje przysiółki, nawet mieli problem ze zlokalizowaniem swojego domu:)

Na nabożeństwo majowe w niedzielę Dobrego Pasterza zaprosili PP. Wójtowiczowie. Piękna pogoda przyprowadziła nie tylko najbliższych sąsiadów, ale też osoby z dalekich zakątków wioski. W modlitwie uczestniczyła spora gromada małych dzieci, które spontanicznie włączyły się w uwielbienie Boga.


Jak zwykle śpiewy pieśni maryjnych oraz litanię loretańską prowadzili Gospodarze miejsca. Ks. Tadeusz Cetera udzielił zebranym błogosławieństwa i podziękował za opiekę nad kapliczką oraz za inicjatywę zorganizowania nabożeństwa maryjnego.

Wyraził wdzięczność za przygotowanie biesiady chrześcijańskiej i w imieniu Gospodarzy zaprosił na wspólne spotkanie przy grillu. Gospodyni domu – p. Kasia zapraszała do smakowania przygotowanych potraw, a przy okazji dziękowała za pomoc w przygotowaniu atrakcyjnego stołu, bogatego w różnorodne smakowitości z sąsiadowych piekarników. Dzieci korzystały z obszernego placu zielonego, huśtawek, trampoliny i innych atrakcji. A gdy się okazało, że wśród biesiadników są Solenizanci dnia dzisiejszego, były życzenia i tradycyjne „Sto lat” wyśpiewane na stojąco.


W gronie znaleźli się też śpiewacy, którzy zaintonowali pieśni maryjne oraz piosenki harcerskie, jako przygotowanie do zapowiedzianej dziś pielgrzymki autokarowej – Niepokalanów – Warszawa - Toruń. Odbył się konkurs piosenki, w którym nagrodą jest ufundowanie dla uczestników pielgrzymki skrzynki pożywnej acz niezbyt zdrowej coca – coli:)

Ks. Proboszcz wyraził pewność, że w takim gronie można podejmować różne inicjatywy i nie pozostaną one bez realizacji. Życząc radosnego świętowania zaprosił na spotkanie za tydzień przy kapliczce w Księżym Lesie.