Majówka Bliżej Nieba – 15.05.2022

Na majówkę tym razem trafiliśmy w „Księże Granice”. To prawdziwa wyprawa, bo można tam dotrzeć tylko na piechotę, albo quadem:)

Pielgrzymka piesza rozpoczęła się na parkingu przy kościele. Kilkadziesiąt osób wraz z Księdzem Proboszczem dzielnie przebyło pagórkowatą, leśną trasę. Oczywiście, największą frajdę z pokonywania terenowych przeszkód mieli najmłodsi. Nieco starsi skorzystali z nowej drogi i autami podjechali aż do ujęć wody. W tym gronie znalazła się najstarsza pątniczka – 86 letnia Babcia Terenia. Ona też ofiarowała Matce Bożej swój trud, bo spory odcinek trasy, której nie można przejechać samochodem, pokonała pieszo.


Przy drodze prowadzącej ku Krasnej Górze, przy kapliczce zawieszonej na starej sośnie odśpiewaliśmy litanię loretańską, antyfonę „Pod Twoją obronę” i kilka pieśni maryjnych.

Ks. Tadeusz Cetera podziękował uczestnikom za podjęcie trudu pielgrzymowania i wspólną modlitwę. Pobłogosławił zebranych i zaprosił na chrześcijańską biesiadę na ranczo Pani Basi.

Oczywiście, droga powrotna trwała krócej, bo wiodła w dół i po równym, a zapach pieczonych kiełbasek skutecznie zachęcał do wydłużenia kroku:)


W pełnym rodzinnego szczęścia, gościnnym zakątku czekały już gorące kiełbaski, drożdżowe ciasta, serniki, szarlotki, wafelki i zimne napoje. Ks. Proboszcz radośnie powitał Gospodarzy i podziękował za przygotowanie poczęstunku.

Paweł z Waldkiem uwijali się przy rusztach, a Panie obsługiwały pielgrzymów. Nie zawiodła też majówkowa kapela – PP. Andrzeja i Rafała Mrozów. W repertuarze maryjne pieśni przeplatały marsze weselne i piosenki harcerskie. Piękne, majowe popołudnie, spędzone na łonie natury w międzypokoleniowej wspólnocie to wspaniała inicjatywa, doceniana tym bardziej po 2 - letnim covidowym zamknięciu.